w ,

CAMEO® – jabłko klubowe z polskich sadów!

CAMEO® – cenione w Europie jabłko klubowe teraz z polskich sadów 

Od czwartku 16 grudnia debiutuje na naszym rynku jabłko klubowe CAMEO®. Dzięki udanemu partnerstwu grupy pionierów, po kilku latach starań by pozyskać licencję na uprawę i sprzedaż tych jabłek w Polsce, trafiły one do sklepów sieci Kaufland w całym kraju. 

– Jest to ciekawa oferta nie tylko dla sadowników, dystrybutorów i sieci sprzedaży detalicznej, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy na degustacjach i konkursach na całym świecie zawsze wysoko oceniają CAMEO® za ich chrupkość, soczystość i słodycz – twierdzi Kryspin Woszczyk, lider przedsięwzięcia, członek zarządu Playinbio Sp. z o.o., która jest dystrybutorem CAMEO® w Polsce. – Nas przekonały walory handlowe tego jabłka. Przede wszystkim ich jędrność i odporność na obicia, co znacząco wydłuża ich przydatność do spożycia, podnosi jakość handlową i ułatwia dystrybucję – dodaje. 

Od lat organizacje branżowe wskazują na odmiany klubowe jako odpowiedź na problem nadpodaży jabłek. Odmiany klubowe z uwagi na ograniczoną dostępność i aktywny marketing stanowią ofertę premium, która jest znacznie odporniejsza na wahania cen na rynku. Warto pod tym kątem śledzić także losy jabłka CAMEO®.

Zapytaliśmy dlaczego nikomu wcześniej w Polsce nie udało się zorganizować klubu dla znanych odmian jabłek? – Bo to naprawdę niełatwa sprawa – tłumaczy Kryspin Woszczyk.
– Aby uzyskać licencję na najlepsze odmiany klubowe należy zagwarantować silne partnerstwo oparte na zaufaniu, wybrać do niego tylko najlepsze gospodarstwa i sadowników, którzy po prostu potrafią robić dobre jabłka, należy ujednolicić technologię uprawy i uszczelnić system zarządzania jakością, żeby dysponować naprawdę jednolitym towarem. Do tego niezbędny jest aktywny marketing, który powinien wychodzić poza tradycyjną promocję dla tej kategorii produktów. 

– Zaryzykowaliśmy wiele. Weszliśmy w to w ciemno, nie wiedzieliśmy jak to jabłko będzie wychodziło w polskich warunkach pogodowych i jak je przyjmie rynek. Traktowaliśmy to jak duży eksperyment. Jak dotąd jesteśmy na dobrej drodze do sukcesu – wspomina Woszczyk. 

Tegoroczne polskie zbiory są pierwszymi w historii CAMEO®, drzewka nasadzono wiosną 2020 roku. W związku z zainteresowaniem tym jabłkiem dalekich rynków zagranicznych (m.in. indyjski i arabski), planowane jest dynamiczne zwiększanie nasadzeń w najbliższych latach. 

Jabłko CAMEO® trafiło do polskich sklepów sieci Kaufland w przyciągających uwagę tekturowych, w pełni biodegradowalnych tackach mieszczących 4 szt. jabłek. Planowane są jednak także inne sposoby pakowania i ekspozycji. CAMEO® prowadzi w Polsce osobną komunikację marketingową do Konsumentów na większości mediów społecznościowych (#jablkacameo) m.in. na Facebooku, gdzie Konsumenci angażują się w tworzenie sloganów, które wkrótce znajdą się na odwrocie stickerów niczym hasła na kultowych kapslach Tymbarka.

Źródło: Materiały prasowe Playinbio Sp. z o.o.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbiory jabłek od 2012 do 2021 w Europie – WAPA

W sadach w USA trwa zmiana odmianowa. Zbiory jabłek utrzymują się na stabilnym poziomie 4 644 000 ton – WAPA