w

Burze z porywami wiatru do 90 km/h oraz opady deszczu od 30 mm do 60 mm!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w niedzielę przed intensywnymi opadami deszczu z burzami i przed silnym wiatrem w większości województw. Porywy wiatru w części kraju mogą osiągać 90 km/h. Dla powiatów w woj. pomorskim wydał ostrzeżenie II stopnia.

Prognoza pogody na 2 maja 2021 roku. Według meteorologów najwięcej deszczu może spaść w niedzielę na Pomorzu. Dla części tego regionu (powiat gdański i Gdańsk, a także pow. starogardzki, tczewski, kwidzyński, sztumski, malborski i nowodworski) wydano ostrzeżenie II stopnia.

Od godz. 11.00 z dużym prawdopodobieństwem prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a ich wysokość od niedzieli do poniedziałku rano może wynieść od 30 mm do 60 mm.

Alert pierwszego stopnia przed silnymi lub intensywnymi opadami deszczu, występującymi miejscami burzami i silnym wiatrem obowiązuje w niedzielę w województwach: łódzkim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, opolskim i w części woj. wielkopolskiego.

Opady mogą osiągnąć miejscami 50-60 mm. Porywy wiatru lokalnie mogą osiągnąć do 90 km/h. Opadom deszczu może towarzyszyć grad.

źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/Pogoda/Gdzie-jest-burza-2-maja-Ostrzezenia-IMGW.-Ulewy-i-wichury-nad-Polska.-Mapa-online

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jabłka i płyn na drodze. Tir wypełniony po brzegi owocami utknął na „siódemce”.

Wielu sadowników obawia się, że w tym sezonie będą walczyć o przetrwanie!