w

ARiMR wznowił rolnikom wypłatę pomocy suszowej

Po ostatnich obfitych opadach deszczu nie ma już w Polsce suszy rolniczej, pozostała jednak hydrologiczna – ocenił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dodał, że ciągu tygodnia powinna zakończyć się wypłata rolnikom środków pomocowych za straty spowodowane suszą w 2019 r.

ARiMR wznowił rolnikom wypłatę pomocy suszowej

– Nie ma już suszy rolniczej, w niektórych regionach Polski opady są bardzo duże, ale nigdzie nie stanowią zagrożenia. Ostatnie opady nie likwidują suszy hydrologicznej i hydrogeologicznej – tej w ziemi – powiedział w piątek minister w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma9”.

Polityk z regionu zaznaczył jednocześnie, że deszcze dotarły do Polski w „ostatnim momencie”, aby mogły wzejść zboża. Dodał, że jeszcze w kwietniu, wszystko wskazywało na to, że w tym roku powtórzy się sytuacja z dwóch ostatnich lat, kiedy doświadczyliśmy suszy w rolnictwie.

Jan Krzysztof Ardanowski powiedział też, że w ciągu tygodnia powinna zakończyć się wypłata środków pomocowych za straty spowodowane suszą w 2019 roku.

Przypomniał, że za rok 2018 i 2019 rząd wypłacił rolnikom 4,5 mld zł za straty związane z wystąpieniem suszy, podczas poprzednia ekipa w 2015 roku, kiedy susza była podobnie duża, zdecydowała się wypłacić rolnikom niecałe 500 mln zł.

źródło: https://bydgoszcz.tvp.pl/48707863/wyplaty-za-straty-suszowe / PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Producenci owoców i warzyw krytykują unijną strategię „Od pola do stołu” i zadają pytanie kto zapłaci?

Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich