w ,

ARiMR wypłaca nadzwyczajną pomoc dostosowawczą producentom jabłek

foto: istockphoto

ARiMR wypłaca nadzwyczajną pomoc dostosowawczą producentom jabłek oraz producentom trzody chlewnej. Do 22 sierpnia z tego tytułu trafiło do sadowników 15,5 mln zł, z kolei hodowcy otrzymali blisko 53 mln zł.

Pomoc dla producentów jabłek

Od 2 maja do 30 czerwca 2022 r. wnioski o przyznanie wsparcia w ramach mechanizmu „Nadzwyczajna pomoc dostosowawcza” mogli składać producenci jabłek. ARiMR zarejestrowała ponad 2,4 tys. takich wniosków na łączną kwotę ok. 59,36 mln zł.  Wynikająca z nich ilość owoców to ok. 198 tys. ton.

Agencja prowadzi weryfikację złożonych wniosków, a od początku lipca 2022 r.  rozpoczęła również wypłatę tej pomocy. Do 22 sierpnia do producentów jabłek trafiło 15,5 mln zł.

Pomoc skierowana była do producentów jabłek deserowych II klasy, którzy nie sprzedali ich z powodu ograniczonych możliwości eksportowych, i którzy w okresie od 2 maja 2022 r. do 23 czerwca 2022 r. dostarczyli niesprzedane owoce do zakładów przetwórczych, które zgłosiły się do udziału w tym mechanizmie. Maksymalna ilość owoców objęta tym dofinansowaniem wynosi 200 tys. ton.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lokalnie do 34-35 stopni! Kiedy upał się skończy ? Pogoda na 25 – 28 sierpnia !

Już wkrótce zbiory MINIKIWI !