w ,

Apel do przetwórców malin: „Nie próbujcie robić nas w balona! Cena 18 złotych za kilogram nie odzwierciedla strat! „

Producent malin z okolic Lubelskiego, Łukasz Cielma wystosował apel do przetwórców malin na swoim kanale YouTube:

Do przetwórców, którzy zajmują się kupnem maliny przemysłowych na gryz i tak dalej… Jutro mamy sobotę, startuje więc sezon skupu malin. Jutro oficjalnie poznamy ceny. Bardzo dużo mówi się o tym, że przetwórcy próbują się jeszcze tutaj przed jutrzejszym dniem konsultować, zmówić i ustalić ceny po swojemu. Oni wiedzą, że te ceny za maliny nie będą małe, oni to wiedzą. Na pewno będą podejmowane próby zmowy cenowej i stąd mój apel: Kochani przetwórcy jak widzicie za mną malina letnia ma poważne problemy – informuję Łukasz w swoim wystąpieniu.

Mamy niespotykaną susze. Kondycja malin letnich w moim rejonie, w którym maliny uprawiam  nie jest dobra. Na pewno przetwórcy jeździliście, obserwowaliście również plantację w okolicach Urzędowa, w powiecie Kraśnickim, w największym zagłębiu produkcyjnym malin, gdzie sytuacja również jest zła. Maliny usychają! – kontynuuje Łukasz.

Nie próbujcie robić nas w balona, wiecie dlaczego… próbujcie ustalać ceny po swojemu. Sezon i tak zweryfikuje wasze ceny. Cena jaką się słyszy, że to może być 15 złotych, może być 18 złotych za kilogram i tak nie odzwierciedla tych strat, które codziennie są coraz większe. Plantację zamierają, są w bardzo złym stanie

– mówi Łukasz Cielma.

Jak słabo wyglądają plantacje malin oraz cały apel Łukasza Cielma w video-relacji zamieszczonej na kanale „Cielums”. Zapraszamy do obejrzenia apelu do przetwórców w niżej załączonym filmie:

Czytaj również:

Kolejny raz się chce chłopa oszukać ! Plantatorzy malin mówią „DOŚĆ” !

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny malin na rynkach hurtowych – 23 czerwca 2022r.

Rusza skup maliny. Znamy pierwsze ceny !