w

Agrobiznes podaje, że ceny jabłek przemysłowych bliskie rekordowych

Od lipca wciąż w górę. Ceny jabłek przemysłowych bliskie rekordowych. Takiej sytuacji dawno już nie było, aby ceny skup tak przyspieszyły. Rosną potrzeby przetwórców, rosną stawki. Ale rok zaczął się od niskich poziomów. Firmy zaproponowały nieco tylko ponad 40 groszy za kilogram, ale z każdym miesiącem było wyżej. Spadek na krótko nastąpił w lipcu, gdy na rynek wkroczyły tegoroczne owoce  takie informacje podał 17 listopada 2023 roku Agrobiznes. Dalej w komunikacie słyszymy:

Do teraz jabłka przemysłowe zdrożały średnio o 30 groszy za kilogram. Takich stawek w ostatnich latach nie było. Średnia ubiegłoroczna za cały sezon wyniosła 50 groszy za kilogram. Najwyższe stawki sadownicy otrzymywali w 20217 roku, kiedy zbiory były wyjątkowo niskie – podaje Agrobiznes.

W tym roku jabłek też jest mniej i to na całym światowym rynku stąd drożejący koncentrat jabłkowy, który osiąga już niespotykanie wysokie ceny nawet 2 euro za kilogram. Stawki te napędza niebotycznie drogi koncentrat pomarańczowy – tymi słowami kończy komunikat Agrobiznes.

źródło: TVP Agrobiznes 17 listopada 2023 roku

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sylwia Gabrysz z Life Bio Farma o zabiegu mocznikiem

Ceny jabłek przemysłowych – 20 listopada