w

Problemy z dostępnością glifosatu ?

foto: istockphoto

Bayer ostrzega partnerów detalicznych, że firma może nie być w stanie wypełnić niektórych kontraktów na glifosat tej wiosny z powodu problemów produkcyjnych kluczowego dostawcy surowca.

Zgodnie z listami wysłanymi od firmy, którą pozyskał DTN, Bayer ogłasza to zdarzenie „siły wyższej”, termin używany do opisania niekontrolowanego zdarzenia, które uniemożliwia stronie wypełnienie umowy. Sytuacja może pozostawić niektórych rolników, którzy czekają na dostawy glifosatu, na niepewny grunt.

Bayer pod koniec zeszłego tygodnia wysłał wiadomości do swoich partnerów detalicznych z informacją, że kluczowy dostawca surowca do produkcji glifosatu doświadczył „awarii mechanicznej” w swoim zakładzie produkcyjnym. „Na razie, biorąc pod uwagę powiadomienie dostawcy, oczekujemy, że naprawa tej linii produkcyjnej zajmie około trzech miesięcy” – napisał Udo Schneider, globalny szefa produkcji.

W wyniku tego zdarzenia, zdolność firmy Bayer do dostarczania swoim klientom produktów zawierających glifosat zgodnie z ustaleniami zawartymi w niektórych umowach lub w ramach zaakceptowanych zamówień zakupu została naruszona” – poinformowano.

Rzecznik firmy Bayer potwierdził tę informację, że informacje zawarte w wiadomosci są zgodne z prawdą i wynikają z problemu produkcyjnego dostawcy, „co może mieć krótkoterminowy wpływ na naszą produkcję aktywnego składnika do produkcji glifosatu”. W oświadczeniu Bayera podkreślono, że sytuacja powinna być tymczasowa.

„Nasz dostawca jest na dobrej drodze do przywrócenia produkcji, pozyskaliśmy dodatkowe materiały i podjęliśmy inne działania łagodzące, aby jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją” – czytamy w oświadczeniu Bayer. „Spodziewamy się, że jakikolwiek wpływ będzie marginalny pod względem naszej rocznej produkcji glifosatu”.

źródło: dtnpf.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadownik napisał całą bolesną prawdę o handlu i produkcji czereśni!

Zwiększa się liczba sadowników, poszkodowanych przez spółkę T.B. Fruit