w

62. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych – właśnie trwa online !

W dniu 3 lutego 2022 roku rozpoczęła się 62. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych zorganizowana przez INHORT Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach pod tytulem: „Ochrona Roślin sadowniczych w obliczu strategii Europejski Zielony Ład”. Uroczyste otwarcie konferencji było przez prof. dr hab. Dorota Konopacka, Dyrektora IO-PIB.

Pani Dyrektor IO-PIB podkreśliła jak ważne zmiany czekają na nas w związku z strategią Europejski Zielony Ład. Prof. Dr hab Dorota Konopacka również zaznaczyła, że potrzebne jest zagłębienie się na temat sadów przemysłowych. Sady przemysłowe będą miały wtedy tylko sens, gdy będą one na dużych powierzchniach. Sady przemysłowe będą też rozwiązaniem w związku z ograniczaniem dostępności ŚOR.

Minister Krzysztof Ciecióra podziękował za zaproszenie na konferencje dodał również, że konferencja hybdryudowa jest bardzo dobrze przygotowana.

Jesteśmy w momencie przełomowym, zielony ład wymaga od krajów czlonkowich zmian mentalności. Te zmiany się dokonują. Polska przekazała do Komisji Europejskiej plan, który jest w okresie konsultacji-poinformował reprezentant Ministerstwa Rolnictwa.

Bez sprzecznie należy coś zrobić dla klimatu i środowiska – powiedział podczas konferencji Krzysztof Smaczyński.

Do 62. Ogólnopolskiej Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczych wciąż można dołączyć online:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czwartek na Broniszach : tańsze Lobo

Uzupełnienie do Programu Ochrony Roślin przed chorobami na 2022 rok