w

Wyrzucone truskawki na śmietnik! Truskawki po niżej kosztów produkcji?

Na facebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Bydgoszczy udostępniono zdjęcia śmietnika wypełnionego truskawkami. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy oburzonych internautów.

Na zdjęciach widać, że do kontenera wyrzucono mnóstwo truskawek.

„Dla niektórych lepiej wyrzucić i zmarnować niż obniżyć cenę lub dać głodnym”

„Można było sprzedać za 3 zł i bez żadnego zmarnowanego jedzenia lub inwestycji… Ale lepiej jest wyrzucić niż być człowiekiem dla innych”

„W tej chwili każdy chętny może oddać jedzenie, z resztą nie tylko jedzenie. W Polsce istnieją również banki żywności, które same ją odbierają. Wystarczy tylko trochę chęci” – piszą internauci

Pod zdjęciami pojawiły się również komentarze, w których internauci tłumaczą zachowania sprzedawców. Niektórzy zwracają uwagę, że wyrzucone truskawki mogły nie nadawać się już do spożycia.

„Wszyscy, którzy piszecie o rozdaniu za darmo, nie macie chyba pojęcia, jak działa handel. Widać na zdjęciu cenę 6 zł, to i tak jest obniżona cena. Handlujemy truskawka i nie raz się coś wyrzuci. Są takie dni, że nie ma ludzi i nawet za pół ceny nie będą chcieli kupić, z resztą jak ludzie zorientują się, że np. po 12 obniżamy ceny, to nikt rano by nie przyszedł. Już was widzę w roli handlarzy, jak z dobrej woli rozdajecie towar za darmo, to jest interes, a nie żadne hocki klocki”

„Po 6 zł za kilogram wczoraj sprzedawali handlujący truskawkę nawet. Ale wiecznym malkontentom zawsze drogo. Tak, lepiej jest wyrzucić niestety czasem, aby nie zepsuć rynku całkiem”

Czy Wy gdybyście mieli uzyskać kwotę poniżej kosztów produkcji – wyrzucilibyście na śmietnik truskawki?
źródło: facebook.com; www.o2.pl
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbiory borówek wkrótce. Producenci poszukują pracowników! Nawet 300 zł za dzień pracy przy zbiorze borówki amerykańskiej

Niskie ceny agrestu! LIR proponuje ceny minimalne 1,00 – 1,20 zł/kg