w

Wycofano z obrotu 20 250 kg maliny mrożonej z Ukrainy

W najnowszym działaniu na rzecz bezpieczeństwa żywnościowego i ochrony konsumentów w Polsce i Unii Europejskiej, polscy urzędnicy z Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w Lublinie podjęli decyzję o zatrzymaniu partii mrożonych malin z Ukrainy. 

 

„IJHARS w Lublinie wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski i UE partii 20 250 kg maliny mrożonej z Ukrainy, ze względu na obecność owoców zapleśniałych i o nietypowej barwie. D

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.” – czytamy w oświadczeniu IJHARS.

W odpowiedzi na rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w Lublinie podjęła zdecydowane kroki w celu ochrony konsumentów w Polsce i Unii Europejskiej. Urzędnicy zatrzymali partię 20 250 kg mrożonych malin importowanych z Ukrainy. Powodem interwencji była obecność owoców zapleśniałych oraz nietypowa barwa produktu, co stanowiło poważne naruszenie norm jakościowych i bezpieczeństwa żywności.

Decyzja IJHARS została podjęta z rygorem natychmiastowej wykonalności, co oznacza zakaz wprowadzenia tej partii malin do obrotu na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Takie działania podkreślają priorytet, jakim dla organów kontrolnych jest ochrona zdrowia i życia konsumentów przed żywnością nieodpowiadającą obowiązującym standardom.

UDOSTĘPNIJ

Ukraina rozważa wprowadzenie zakazu importu produktów rolnych z Polski

Gorąca atmosfera przy przejściu granicznym w Dorohusku. Polscy rolnicy protestują!