w

Wprowadzone mają zostać zachęty dla młodych rolników do pozostania w zawodzie

foto: www.istockphoto.com
Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma się zająć projektem uchwały ws. przyjęcia Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 – wynika z porządku posiedzenia Rady Ministrów.
Jak czytamy w projekcie Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej, ma on wspierać zrównoważony rozwój polskiego rolnictwa i przyczynić się do poprawy dochodów rolniczych, tak by zbliżyć je do dochodu w gospodarce narodowej. Ma również wesprzeć poprawę konkurencyjności i odporności na ryzyka klimatyczne i rynkowe gospodarstw rolnych oraz efektywność gospodarowania.
Silniejsza pozycja rolników na rynku
Jak stwierdza się w projekcie, dzięki przyjęciu Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej wzmocniona zostanie pozycja rolników na rynku, co umożliwi pełne wykorzystanie ich potencjału.
Wprowadzone mają zostać zachęty dla młodych rolników do pozostania w zawodzie.
W projekcie zauważa się, że Wspólna Polityka Rolna będzie promować zrównoważone metody gospodarowania, wspierać ochronę zasobów naturalnych oraz produkcję i wykorzystanie zrównoważonej energii.
Produkcja żywności z zachowaniem standardów środowiskowych.
Plan ma wspierać rozwój obszarów wiejskich, rozwijać różnorodność gospodarczą oraz wspomagać aktywność zawodową i społeczną mieszkańców obszarów wiejskich.

Zgodnie z nim, żywność ma być produkowana w sposób przyjazny środowisku, przy ograniczonej ilości dodatków chemicznych. Ograniczone mają zostać straty żywności i jej marnowanie, priorytetem będzie wysoka jakość i poprawa dobrostanu zwierząt.

zródło: PR24, akg / PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zrównoważony rozwój i Zielony Ład – dlaczego warto być cyklistą

Upadły „Owoc Sandomierski” wreszcie ma mieć nowego właściciela