w

Sadownik będzie zrywał rano Goldena i sprzedawał jako jabłka „z poranną rosą”.

Dzisiaj zadzwonił do naszej redakcji sadownik z powiatu grójeckiego w sprawie zbioru jabłek „w pełni księżyca” (W nocy zbierają jabłka Jonagored i sprzedają jako zbierane „w pełni księżyca”! „). Sadownik zaproponował, że w tym roku będzie zbierał rano owoce i sprzedał jako jabłka „z poranną rosą”.

Mam taki pomysł, skoro Niemiec sprzedaje jabłka zbierane o północy, ja będę sprzedawał jabłka zrywane poranną rosą.

  • – informuje sadownik z powiatu Grójeckiego.

Absurdalny pomysł? Okazuje się, albowiem, że wcale nie! Kilka lat temu, gdy w Europie wystąpiły przymrozki i ordzawiły Goldena, sadownicy sprzedawali go jako smaczniejsze jabłka, te z ordzawieniami. Może się okazać, że jabłka sprzedawane jako zrywane o północy, czy poranną rosą mogą być chętniej kupowane od pozostałych.

Sadownik, który ma zamiar sprzedawać jabłka zrywane poranną rosą informuje nasz portal, że należy robić coś lepiej, coś więcej w kwestii reklamy, sprzedaży i opakowania towaru, aby uzyskać większe pieniądze.

Jabłko jest tanie, bo nie ma sortowania, nie ma dobrego opakowania. Na Europie dbają o opakowanie, u nas nie. Nie pochwalam sprzedaży jabłek w skrzyniach w supermarketach. Jeśli jabłka jest ładne powinno iść na markety, jeśli jest brzydkie powinno iść na taśmę.

  • – informuje sadownik.

To nie jest tak, że te jabłka są sortowane i rwane na lepsze i gorsze w skrzyniach, porostu, ile sadów tyle różnego towaru, jeden ma lepsze drugi gorsze i każdy próbuje coś sprzedać.

  • – informuje sadownik Tomasz.

Najgorzej mają, Ci którzy się nie zrzeszyli w grupy. Uważali, że nie mają takiej potrzeby, bo mają zbyt na Rosję. Teraz nie mają rynku zbytu, a chcą sprzedawać drożej. Ja daję do grupy, w odpowiednim momencie się zrzeszyłem, ale inni mają pretensje do mnie, że mi płacą więcej za towar. Ja mam możliwości handlu, ale żal mi społeczeństwa. Pamiętać musimy, że podstawą handlu jest chłop, bo to my produkujemy i jesteśmy całym napędem biznesu.

  • – kończy tym sadownik rozmowę z nami.
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. To że do grupy wstawia to nie znaczy że ktoś mu drożej zapłaci. A nawet jeżeli ma troszkę drożej to musi spełnić wszystkie wymagania pozostałości globalgapy itp.

W nocy zbierają jabłka Jonagored i sprzedają jako zbierane „w pełni księżyca” !

Sadownicy oczekują dopłat do przechowywania jabłek