w

Rolnicy planują kolejny protest na 6 marca w tygodniu obrad Sejmu!

Ostatnie strajki i rozmowy nie przyniosły żadnych konkretów – przekazali rolnicy. W związku z fiaskiem negocjacji rolnicy planują kolejny protest na 6 marca.

– Weszliśmy z nadzieją, że dostaniemy cokolwiek „żywego”, że będziemy mogli wyjść do ludzi i powiedzieć: Słuchajcie załatwiliśmy. Strajki nadal będą trwały, 6 marca znowu spotykamy się w Warszawie, dalej blokujemy Polskę, nie zejdziemy barykad. Niestety – informuje jeden z organizatorów protestu Szczepan Wójcik.

Solidarność zapowiada wielką manifestację rolników w Warszawie w dniach 6-7 marca

To nie koniec – związkowcy apelują, by „nie dać się zwieść” w kontekście możliwego zakończenia blokad.

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” zdecydowanie opowiada się za kontynuowaniem dotychczasowych form protestu i zwraca się do wszystkich strajkujących rolników z apelem, aby nie dali się zwieść fałszywym manipulacjom rządu i niektórych organizacji rolniczych, które zmierzają do zakończenia blokad i podpisania „pozornego porozumienia”. W związku z Uchwałą nr 1/24 Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Prezydium Rady Krajowej naszego związku podjęło współpracę z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” oraz innymi rolniczymi Związkami Zawodowymi, oddolnymi inicjatywami rolników z całej Polski w celu organizacji w Warszawie wspólnej manifestacji w dniach 6-7 marca w tygodniu obrad Sejmu – czytamy w komunikacie NSZZ RI „Solidarność”.

UDOSTĘPNIJ

Ceny jabłek w grupach i firmach na koniec lutego

Choroby drewna i kory – kluczem do sukcesu jest profilaktyka