w

Rano lokalnie mgły. Poniedziałek będzie stosunkowo ciepły.

Apples in a Basket Outdoor. Sunny Background. Autumn Garden

Pogoda w Polsce kształtowana jest przez wyż znad Finlandii. Do kraju napływa ciepłe powietrze. Według prognozy pogody IMGW na 27 września, poniedziałkowy poranek będzie pogodny na znacznym obszarze kraju – przede wszystkim w jego wschodniej i północno-wschodniej części.

– Rano lokalnie mogą się utrzymywać mgły, które będą stopniowo zanikały. Na południowym zachodzie pojawią się chmury, z których na Podgórzu Sudeckim może spaść przelotny deszcz i pojawią lokalne burze z wiatrem osiągającym w porywach do 55 km/h – powiedziała synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Poniedziałek będzie stosunkowo ciepły. W ciągu dnia temperatura wzrośnie maksymalnie do 15 stopni na Podlasiu i Suwalszczyźnie, około 20 w centrum i 23 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju,

W nocy z 27 na 28 września przelotny deszcz może spaść w południowo-zachodniej i południowej Polsce – do granic Górnego Śląska z Małopolską. W pozostałej części kraju noc będzie pogodna z temperaturą od 4 stopni na Suwalszczyźnie, 9-10 w centrum, do 14 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski.

źródło: RadioZET.pl/IMGW/PAP

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nie poznasz go?! Czyli Ursus C-360 zmodernizowany przez sadownika! Sterowanie z platformy!

Trwa sprawa oskarżonego o oszustwo Huberta L. Czy sadownicy zaznają sprawiedliwości?!