w

Potężny atak zimy. Spadnie 30 centymetrów śniegu i będzie nawet minus 25 stopni

Rozpoczyna się pierwszy w tym roku atak zimy, który miejscami przyniesie nawet 30 centymetrów śniegu, a temperatura spadnie do minus 25 stopni.

W nadchodzących dniach prawie połowa Polski zostanie zasypana śniegiem i zmrożona. Na solidny atak zimy powinni być już przygotowani mieszkańcy północnych, wschodnich i centralnych regionów naszego kraju.

Dla porównania na południu i zachodzie do końca tygodnia nadal będzie nietypowo ciepło, nawet od 5 do 10 stopni, z częstymi i intensywnymi opadami deszczu. Tam zimą nie trzeba się przejmować, wciąż będzie jesiennie.

Spadnie przeważnie od 5 do 20 cm śniegu, jednak miejscami na Pomorzu Gdańskim, Mazowszu i Podlasiu nawet do 30 cm. Porywisty wiatr będzie usypywać zaspy śnieżne wysokie nawet na metr. Uprzedzamy, że dojdzie do zakłóceń w transporcie oraz przerw w dostawach prądu.

Syberyjskie mrozy wlały się do Europy.

Całodobowy mróz będzie się systematycznie nasilać. Jego apogeum przypadnie na piątek (5.01), gdy niebo się rozpogodzi. Nad ranem na północnym wschodzie odnotujemy nawet -25 stopni, a w najcieplejszym momencie dnia poniżej -10 stopni.

Źródło: TwojaPogoda.pl

UDOSTĘPNIJ

Sztuczna inteligencja dla rolnictwa. Pomoże ochronić środowisko

TSW w Kielcach z prawdziwymi plantacjami owoców! Poletka pokazowe to nowość!