Polska, Ukraina i Mołdawia – najtańsze jabłka na rynku!

Informacje jakie zostały opublikowane na portalu https://east-fruit.com przedstawiają sytuacje w jakiej znajdują się jabłka: Rosyjskie, Mołdawskie, Gruzińskie, Ukraińskie, Francuskie a przede wszystkim Polskie.

Jak informuje East-fruit: Polska, Mołdawia i Ukraina to kraje, które są obecnie głównymi dostawcami jabłek, a w tym roku Polska twierdzi, że jest światowym mistrzem w eksporcie świeżych jabłek deserowych. W trzech największych krajach-dostawcach tendencje niemal się pokrywały – na Ukrainie średnie ceny popularnych odmian jabłek spadły o 6,2%, w Polsce – o 5,6%, aw Mołdawii – o 4,8%.

Dziś wysokiej jakości jabłka deserowe w Mołdawii, na Ukrainie i w Polsce można kupić w przybliżeniu w tej samej cenie – od 0,16 USD do 0,20 USD za kg. Tylko wybrane odmiany są droższe.
Rennet Simirenko pozostaje najtańszą odmianą dla odbiorców hurtowych, a ceny hurtowe w Mołdawii spadły już poniżej 15 centów amerykańskich za kg. Do tej pory Golden Delicious z klonami (GoldenDelicious) nie jest bardzo poszukiwany. Ceny za to są szczególnie niskie w Polsce, choć w Polsce z reguły nie dojrzewają do warunków premium, które pośrednio mogą wpływać na ceny. To prawda, że ​​w Gruzji ta odmiana jest droższa niż inne popularne odmiany, ponieważ jego oferta nie przekracza jeszcze popytu.

Najdroższą odmianą na rynku była odmiana jabłek Granny Smith (GrannySmith), która w gospodarstwach na Ukrainie sprzedawała średnio 0,25 USD za kg, aw Mołdawii dwa centy droższe. Tak więc “stara babcia” pozwoliła producentom zarobić znacznie więcej niż Rennet Smirenko lub Golden.

Jeśli chodzi o prognozy na najbliższy tydzień, prawie wszyscy uczestnicy rynku byli zgodni, że dalszy spadek cen jabłek nie doprowadzi do wzrostu popytu na nie. Dlatego najprawdopodobniej zobaczymy podobieństwo stabilizacji cen. Jednak nominalna cena jabłka będzie już miała niższą wartość niż wszystkie inne warunki dostawy. Najprawdopodobniej sieci supermarketów zaczną domagać się maksymalnego odroczenia płatności za dostarczone produkty, a także będą nakładać niezwykle wysokie wymagania na jakość produktów, nawet tych sprzedawanych w segmencie niskich cen.
 

źródło: https://east-fruit.com/article/tseny-na-yabloko-v-rossii-i-gruzii-stabilizirovalis-v-drugikh-stranakh-prodolzhayut-padat-obzor-rynka-yablok-za-vtoruyu-nedelyu-oktyabrya-2018-goda

zdjęcie: https://east-fruit.com/article/tseny-na-yabloko-v-rossii-i-gruzii-stabilizirovalis-v-drugikh-stranakh-prodolzhayut-padat-obzor-rynka-yablok-za-vtoruyu-nedelyu-oktyabrya-2018-goda

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.