w

Pogoda na środę i czwartek

W środę na ogół będzie pochmurnie, tylko na zachodzie kraju chwilowo może pojawić się słońce. Poza tym niewielkie opady deszczu i śniegu. Termometry pokażą od 2 do 7 st. C – przekazała Ilona Śmigrocka, synoptyk IMGW.

Środa z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju i w obszarach podgórskich początkowo zachmurzenie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura maksymalna od 2 st. C na północnym wschodzie, na Kaszubach i w rejonach podgórskich Karpat, około 5 st. C w centrum i lokalnie nad morzem, do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni, od zachodu kraju słabnący.

Nad morzem wiatr początkowo dość silny i silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, stopniowo słabnący, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w Karpatach porywy do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h, początkowo miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu kraju przeważnie umiarkowane. Miejscami na zachodzie słabe opady deszczu, przejściowo deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Temperatura od -3 st. C na północnym wschodzie i Kaszubach, około 1 st. C w centrum, do 3 st. C na zachodzie.

Spadek temperatury może powodować lokalne zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr na wschodzie słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w Karpatach porywy do 65 km/h, w Sudetach do 110 km/h.

Czwartek nadal ciepły

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na krańcach południowych zachmurzenie umiarkowane. Przelotne opady deszczu, na Mazurach również deszczu ze śniegiem i przejściowo śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 6 st. C w centrum, do 9 st. C lokalnie na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 120 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo chwilami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna około 0 st. C, miejscami może być ślisko! Wiatr słaby, nad ranem miejscami umiarkowany, zachodni skręcający na południowy.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Od zachodu postępujące przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

ŹRÓDŁO: PAP

UDOSTĘPNIJ

Codziennie jesz jabłka? Sprawdź, jak oddziałują na Twój organizm. Dlaczego?

Na owocach nie zawsze zarabiamy nie ze swojej przyczyny