w

Morawiecki: Mieliśmy ogromną przyjemność przejść się po bazarze, kupić jabłka.

foto: Facebook

Premier Mateusz Morawiecki kolejny raz chwali bazary i przyznaje, że to właśnie na nich żona robi dla rodziny codzienne zakupy. Przewagą są, jak twierdzi ceny i jakość. Czy ma rację?

Mieliśmy ogromną przyjemność przejść się po bazarze, kupić jabłka. Na takim bazarze jak ten, na takim targu, miliony Polaków kupują swoje produkty i one mają bardzo często konkurencyjną cenę, a bezkonkurencyjną jakość. I mówię to również względem tych produktów, które często znajdują się w tych wielkich, zagranicznych sklepach, w których chcemy, żeby była też lokalna półka – mówił, odwiedzając bazar w Knurowie, w województwie śląskim, premier Mateusz Morawiecki. Przyznał, że jego żona robi codzienne zakupy na bazarze w Warszawie.

A w dyskontach? W Lidlu jabłka dostępne są w cenie od 3,99 do 5,69 zł za kg. Taniej niż na targu. Gruszki były droższe. Kosztowały 9,99 zł za kg. Droższe były też maliny. W Lidlu za 125 g trzeba było zapłacić 7,99 zł. W podobnej cenie były natomiast cytryny – 9,99 zł za kg.

Maciej Kmera, ekspert Warszawskiego Rolno-Spożywczego Bronisze, mówi, że wysokie ceny jabłek wynikają z odmiany. – Obecnie drogie są jabłka odmian letnich, ale już niedługo pojawią się w większych ilościach jabłka zimowe i cena spadnie – mówi.

Gruszki na Broniszach dostępne są w cenie 3-4 zł za kg. Maliny od 20 do 28 zł za kg.

źródło: businessinsider.com.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kiedy zbiór Ligola w sadzie? Jak wybarwia się Ligol Red pod siatkami?

Ceny jabłek na rynku hurtowym – 2 października 2023r.