w

Gruszki w Polsce kosztują dziś średnio o 28% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku

Wczoraj za sprawą portalu internetowego EastFruit w świat poszła informacja, że polscy producenci znacząco podnoszą ceny gruszek.

Jak czytamy w informacji:

większość polskich producentów prawie zakończyła dziś sprzedaż gruszek odmiany konferencja . Jednocześnie popyt na polskim rynku pozostaje dość wysoki, co pozwala producentom, którzy wciąż mają w magazynach duże ilości gruszek, na podwyższenie cen.

Zgodnie z codziennymi danymi , dziś gruszki te są sprzedawane po 0,91-1,16 USD/kg, czyli średnio o 14% drożej niż pod koniec ubiegłego tygodnia. Przedstawiciele firm eksportowych coraz częściej borykają się z problemem zebrania niezbędnych partii gruszek, gdyż nie wszyscy producenci są gotowi oferować niezbędne ilości gruszek konferencyjnych o jakości eksportowej.

Należy zauważyć, że gruszki tej odmiany w Polsce kosztują dziś średnio o 28% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Kluczowi gracze rynkowi tłumaczą taką różnicę cen znacznym spadkiem zbiorów w bieżącym sezonie, a także zwiększonym popytem na gruszki, zarówno w kraju, jak i ze strony firm eksportowych.

Źródło: EastFruit / polskiesadownictwo.pl

Eksport gruszek spadł w styczniu

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Spadek konsumpcji jabłek wynosi trochę poniżej 3,5%

Paraliż wizowy w polskich konsulatach na Ukrainie !