w

Grójeccy złodzieje drzewek wpadli na terenie powiatu Żyrardowskiego

Od stycznia br. trzej bracia kradli na terenie powiatu grójeckiego. Rodzinne trio ma na swoim koncie kilka włamań i kradzieży. Nieoczekiwanie w wytropieniu sprawców przestępstw pomogli pokrzywdzeni.

Tydzień temu policjanci z Mszczonowa zostali wezwani do wsi na terenie powiatu żyrardowskiego. Tam na jednej z posesji pokrzywdzona zauważyła drzewka owocowe i przedmioty należące do niej, które zostały skradzione na początku 2023 roku. Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze okazało się, że znajduje się tam więcej przedmiotów pochodzących z kradzieży. Policjanci z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami z Mszczonowa zatrzymali do sprawy trzech braci w wieku 22 – 32 lata.

Jak ustali grójeccy kryminalni, mężczyźni stali za serią włamań i kradzieży do których dochodziło od stycznia do kwietnia 2023 r. m. in. na terenie gminy Pniewy. Podczas przeszukań policjanci odzyskali część utraconych przedmiotów takich jak znaki drogowe, brama czy drzewka owocowe. Sprawcy skradzione rzeczy sprzedawali w punktach złomu.

Trzej bracia usłyszeli na początek po 3 zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. W wyniku popełnionych przestępstw złodzieje wyrządzili szkody na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za powyższe przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, grójeccy kryminalni ustalili, że rodzina ma na swoim koncie wiele więcej przestępstw.

źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Znalazł niewybuch na swoim polu w Magnuszewie

Rozpoczynający się tydzień nie przyniesie dużych zmian w pogodzie.