Eksportujemy mniej jabłek do Egiptu

by kobieta

Eksport polskich jabłek do Egiptu w listopadzie wyniósł 12401,148 ton czyli ponad 2 tys. ton mniej jabłek niż w październiku.

W porównaniu do ubiegłego roku tego samego okresu jest to 13615,5 ton mniej.

Powodem tego spadku są niewątpliwie wewnętrzne kłopoty, z jakimi obecnie zmaga się Egipt, a w szczególności ograniczenia w wymianie walut.

Jako Związek prowadzimy aktualnie rozmowy podczas targów Food Africa w Kairze, które mamy nadzieję przyniosą pozytywne efekty w ponownym wzroście eksportu już w niedługim czasie.

  • źródło: facebook.com – Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej

Zostaw komentarz

Może Cię również zainteresować