w ,

Ceny jabłek deserowych w grupach i firmach na koniec listopada

Zbiory jabłek zakończone. Jak wyglądają aktualne ceny dla sadowników za jabłka deserowe? Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni zauważyć można na niektórych odmianach delikatne skoki ceny. Ceny na poszczególnych odmianach (od 16 listopada) wzrosły o 10 groszy na kilogramie.

Skontaktowaliśmy się z kilkoma grupami producentów i firmami w powiecie Grójeckim, aby dowiedzieć się jakie stawki obowiązują aktualnie na poszczególne odmiany (do sortowania).

Gala paskowana jest kupowana w cenie od 2,30 do  2,40 złotych za kilogram w rozmiarze 70 mm+, mniejsze jabłka 65 mm+ płacą 1,70 złotych za kilogram.

Gala Must jest kupowana w cenie 1,60 złotych w rozmiarze 70 mm+.

Red Jonaprince 1,50 złotych za kilogram w większych parametrach wielkościowych i jakościowych. Jonagored w rozmiarze 70 mm+ płaci 1,50 złotych za kilogram.

Szampion płaci 1,50 złotych za kilogram. Mutsu o 10 groszy więcej, 1,60 złotych za kilogram. Te dwie odmiany zanotowały wzrost ceny na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni o 10 groszy na kilogramie.

Odmiana Golden w wyższych parametrach wielkościowych kosztuje 1,80 złotych za kilogram. Ligol w kwocie 1,50 złotych za kilogram. Gloster 1,30 złotych w kalibrze od 70 mm+.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podsumowanie sadownicze sezonu | Robert Binkiewicz, Agrosimex | Komunikat sadowniczy

Czy polska produkcja owoców spełnia oczekiwania konsumentów?